HACET TURİZM Sizlere Doğru İbadet Yolunda Hizmet Sunmaktadır.

HAC ve UMRE Kayıtlarımız Devam Etmektedir.

”Haccı kabul edilen kişi annesinden doğmuş gibi günahlarından arındırılır.(H.Ş).”

Hac Ömürde bir keredir, fazla yapan nafile olarak yapmış olur.(H.Ş).

HACET TURİZM Kutsal yolculuğunuzun vazgeçilmez bir markasıdır.

HACET TURİZM İle Tam Hizmet Tam İbadet yolunda Sizleri Bekleriz.

KARADENİZ–BATUM

HACET TURİZM KARADENİZ – BATUM GEZİSİ
SAMSUN- ORDU -TRABZON- ZİGANA YAYLASI –RİZE – ÇAMLIHEMŞİN - UZUNGÖL - AYDER – HOPA ARDEŞEN – BATUM- GİRESUN AMASYA

9 GECE 8 GÜN ( 1 Gece otel konaklamalı )

KİŞİ BAŞI ÜCRET : Acentamızdan bilgi alınmasını rica ederiz.

 

KARADENİZ – BATUM GEZİSİ
SAMSUN- ORDU -TRABZON- ZİGANA YAYLASI –RİZE – ÇAMLIHEMŞİN - UZUNGÖL - AYDER – HOPA ARDEŞEN – BATUM- GİRESUN AMASYA
9 GECE 8 GÜN ( 1 Gece otel konaklamalı )

1. GÜN : Gece saat 21.00 de  ( Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece ) Barış Manço Kültür Merkezi önü hareket.

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Samsun’a varıyoruz. 19 Mayıs 1919 da Atamızın mili mücadeleyi başlatan ilk konuşmasını yaptığı Samsun’a gidiyoruz. Samsun’daki gezimize, Heinrich Krippel tarafından yapılan ve dünyada denge bakımından 2. sırada yer alan Atatürk Anıtı, Ardından Bandırma Vapurunu gezdikten sonra Fatsa’ya geçiyoruz.  Deniz savunmasının en güzel örneklerinden olan Bolaman kalesini görüyoruz sivil mimarinin en güzel örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağını gördükten sonra Orduya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip olan 485 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz.  ( Teleferik ile çıkış extra’dır. ) Burada vereceğimiz çay molamızın ardından günümüzü sonlandırarak otelimize yerleşiyoruz. Ordu veya Giresun’da konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN :Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Fındık alabilmemiz için vereceğimiz mola sonrasında  Trabzon’a varıyoruz. İlk gezi durağımız Soğuksu tepesindeki Art Neuve tarzında yapılan ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk’e armağan edilen en görkemli yapı olan Atatürk Köşkü ziyaretimizin ardından Tarihi bir konak olan Memişoğlu Konağını geziyor ve Trabzon Bakırı alma imkanı buluyoruz. Gümüşhane Torul Karaca Mağarasını gezdikten sonra Zigana Yayla Tatil Köyünde akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN :Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere milli parkına ulaşıyoruz. Coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela manastırının görünmesiyle taçlanacak. . Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz ( Restorasyon çalışmalarından dolayı Sümela manastırı içerisine girilemese dahi Sümela Manastırının görülebildiği o meşhur noktadan fotoğraflarını çekebilmek amacıyla Altındere milli parkına girilecektir).Buradan Rize’ye devam ediyoruz. Botanik parkta çay keyfinin ardından Rize’de otelde akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN :Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında  Rize Çay Fabrikalarını geziyoruz.Kurular Rize Bezi dokuma tezgâhlarında yok olmaya yüz tutmuş bir kültür olan Rize beziyle ilgili bilgi alıyor ve alışveriş imkânımız oluyor. Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin üzerinden Ayder  yaylasına  varıyoruz. Ayder Yaylasından Artvin Hopa’ya hareket ediyoruz. HOPA’da otelde akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN :Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Batum’a girişlerinizi tamamladıktan sonra Gürcü kültürüne ve doğasına yolculuğumuza başlıyor bir tarafta deniz diğer tarafta Aziz Andrew heykelini görerek İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Mathias’ın anıt mezarını barındıran roma döneminden kalma Gonio Apsaros kalesini geziyoruz. Meryem ana katedral kilisesi,Etnografya Müzesi tarihi Orta camii ziyareti sonrası Dünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi gezisi sonrası geçiş için gümrük kapısından işlemlerimizi tamamlıyoruz. RİZE’de otelde akşam yemeği sonrası konaklama yapıyoruz.
Önemli Not : Batuma sınır kapısında geçiş izni verilmediği takdirde Batum yerine 2. Alternatif bir tur gerçekleştirilir. Bu durumda inisiyatif tamamen tur operatöründe olup, Katılımcılar bu durumu kabul ederek tura katılmışlardır.

6.GÜN :Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında  Rize Çaykara üzerinden Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Yolda akşam yemeği için mola ( exstra’dır ) Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl ‘de otelimize yerleşiyoruz. Otelde konaklama.

7.GÜN :Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Giresun , Akçaabat Ünye gezilerimizi yaparak Samsun’ da otele varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

8.GÜN :: Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya Müzesi, Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi ,Kral Kaya Mezarları,Yemek için serbest zaman ve Amasya’nın yeşil ırmak kenarındaki Tarihi evleri ve güzellikleri görüp gezebilmeniz ve yemek için serbest zaman. Gece Bandırma’ya doğru hareket ediyoruz. Başka organizasyonunda buluşmak dileği ile Bandırma'ya varış.

 

1 KİŞİ ÜCRETİ : Acentamızdan bilgi alınmasını rica ederiz.

OTEL DIŞINDAKİ TÜM YEMEKLER
MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR

Ücrete Dahil Hizmetler:
Otobüs ile Ulaşım
Çevre Gezileri

Rehberlik Hizmeti
Batum Turu           
Otobüs içi İkramları
Otellerde Açık Büfe veya Set menü  7  Sabah kahvaltısı
Otellerde Açık Büfe veya Set menü 6 Akşam Yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
                                                                       

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Tüm  Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Uzungöl akşam yemeği
Yurt dışı çıkış harcı (16 TL)
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri girişleri

Tur 40 kişi tamamlandığı takdirde gerçekleşir
Tek kişilik odada konaklamak isteyen yolcular singl oda fiyat farkı öder..


NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Dönemsel olarak yaşanan olağanüstü durumlarda farklı belgeler de talep edilebilmektedir. Bu nedenle misafirlerimizin çıkış için gerekli evrakların neler olduğunu tura katılmadan önce öğrenmeleri ve hazırlıklı olmaları önerilir. Gereken evrakların neler olduğunu öğrenmek ve yanlarında bulundurmak katılımcıların sorumluluğundadır. Bu nedenle çıkışa izin verilmemesi durumunda Hacet Tur'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Anne -babası veya herhangi biri yanında olmadığı takdirde 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için ebeveynlerinden NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Olağanüstü hal uygulamalarının devam etmesi halinde tüm kamu çalışanları çalıştıkları kurumlardaki idari yönetimden, yurt dışına çıkış engeli olmadığına dair ''ıslak imzalı-mühürlü '' izin yazısı ile yurt dışına çıkış yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra aile bireylerinden sigortası, 657'e tabi olan yakını üzerinden devam eden, eş ,çocuk, anne , baba da bu izne tabii olduğundan aynı izin yazısının bu kişilerin de yanında bulunması gerekmektedir. Aksi halde yurt dışına çıkış gerçekleştirilemez. Yukarıda belirtilen izinler katılımcıların sorumluluğundadır. Evrak eksikliği , eskimiş\yıpranmış nüfus cüzdanları , nüfus cüzdanlarındaki fotoğraf ile kişinin benzeşmemesi ya da görevliler tarafından herhangi bir nedenle çıkışlarına izin verilmemesinden kaynaklanan mağduriyetlerden Hacet Turizm  sorumlu değildir.