HACET TURİZM Sizlere Doğru İbadet Yolunda Hizmet Sunmaktadır.

HAC ve UMRE Kayıtlarımız Devam Etmektedir.

”Haccı kabul edilen kişi annesinden doğmuş gibi günahlarından arındırılır.(H.Ş).”

Hac Ömürde bir keredir, fazla yapan nafile olarak yapmış olur.(H.Ş).

HACET TURİZM Kutsal yolculuğunuzun vazgeçilmez bir markasıdır.

HACET TURİZM İle Tam Hizmet Tam İbadet yolunda Sizleri Bekleriz.

MESCİD-İ AKSA

KUDÜS - MESCİD-İ AKSA TURU

KİŞİ BAŞI ÜCRET :Acentamızdan bilgi alınmasını rica ederiz.

 

 1.Gün - İSTANBUL / TEL AVİV-YAFA / KUDÜS
Saat 22.00’ de Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi önünden hareket.
İstanbul Sabiha Gökçen  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları  Kontuarı önünde 05.10’da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 07.20’da Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 09.15'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönmü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün - KUDÜS
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra isteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesi, Mescid-i Aksa’da Cuma namazının kılınmasının ardından, Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi, Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yıkılmasının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

3.Gün - EL HALİL / BEYTLAHM / ERİHA / ÖLÜDENİZ ( Lut Gölü )
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır. Halhul kasabasında  Hz.Yunus Aleyhisselam’ın Makamını ziyaret sonrası ve Hz.İsa’nun doğduğu şehir olan  Betlehem şehrine geçiş .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  ve sonrası Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünü ziyaretimiz sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor ve 8 km mesafede bulunan Hz.Musa kabrine  ve külliyesine geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize de akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.
                                                                                                    
4.Gün - KUDÜS / TEL AVİV / İSTANBUL         
İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler. Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve Hz.Meryemin defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesi (milletler kilisesi). Havalimanına hareket. Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 15:40 ‘da İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış burada bizi bekleyen otobüsümüze transfer ve Bandırma ya hareket ediyoruz.


1 KİŞİ ÜCRET : Acentamızdan bilgi alınmasını rica ederiz.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER :                                                 

Otobüs ile Atatürk havaalanına gidiş - dönüş
Otellerde iki kişilik odalarda 3 Gece  konaklama
Pegasus Havayolları ile İstanbul-Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler ,tüm transferler
Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Açık büfe sabah kahvaltı ve Akşam Yemekleri
Yurt Dışı Çıkış Pulu Ücreti
İsrail Vizesi
Seyahat Sağlık Sigortası

                                                         

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

Öğle yemekleri
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Extra turlar ve müze giriş ücretleri

Turdaki otel konaklama fiyatı çift kişilik odalarda kişi başı konaklama için geçerlidir.
Tek kişilik odada konaklamak isteyen müşterilerimiz 70 $ fark ödemeleri gerekir.